Yazıcı Kartuş Nasıl Temizlenir?

Mürekkep püskürtmeli yazıcılar, teknolojisi itibariyle püskürtme teknolojisi kullandıkları için püskürtme yapan kanalların kurumaya çok elverişli bir yapısı vardır ve en az haftada bir bu yazıcıların çalıştırılması en az bir baskı almak gerekir. Ancak ihtiyacımız olmadığından ara ara kullandığımız yazıcılarımızın bir haftalık süre değil de belki aylarca kullanmadığı olabiliyor.

Haliyle bir ay veya daha fazla baskı almadığımız, yazıcılarımızda mürekkepli kartuşların baskı kafaları donarak tıkanmakta ve istediğimiz baskıları verememekte ve kötü kopya kağıtları çıkmaktadır.

Donmuş Kartuş Nasıl Açılır

Kurumuş kartuşunuzu çalışır duruma getirmek için, Saf su, yani kireç mineral vs. değerleri olmayan veya çok az olan suyu ufak bir leğen tabak gibi bir kutuya 2 parmak seviyesinde ortalama 35°-45° sıcaklığında dökünüz ve tıkalı kartuşların demirimsi uçlarını suya temas ettikçe ve suya yayıldığını gördükçe, Aşağı yukarı  2-3 Dakika kartuşlarınızı suyun içerisinde tutunuz, İşlem bittikten sonra kartuş baskı kafalarını kurutmak için bir mendil ile Havlu Peçete ile  nemli olan kartuşunuzu  iyice kurutunuz.
Tebrikler, Kartuşlarınız Çalışıyor 🙂

DİKKAT : Kartuşlarınıza zarar vermemek için kesinlikle, musluk suyu veya kolonya gibi alkol barındıran sıvılarla tıkalı kartuşu açmak için denemeyiniz.

Kartuşunuzu taktınız ancak yine verimli bir baskı alamıyorsanız o zaman ikinci şıkta işi biraz daha profesyonel hale getirerek mürekkep kartuşunu bir solüsyon yardımı ile çalışır hale getireceğiz.

Ancak Kartuşlarınız çok fazla zaman beklediğinden ötürü donmaktan çok kurumuş ve kimyasal bir işlem gerektiği durumlarda ne yapacağınızı öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

1. Solüsyonla Temizleme

Donmuş kartuşunuzu çalışır duruma getirmek için, kağıt havlu ve temizleme solüsyonuna ihtiyacınız olacak.
Kartuşumuzu, mağazamızda da bulunan www.texttoner.com adresinden aynı gün içerisinde online ve güvenli bir şekilde veya telefonla da arayarak sipariş vererek satın alabilirsiniz.

Kapağın veya bardağın içerisine bir miktar Tıkalı Kartuş Açıcı solüsyonu ekledikten  sonra kartuşunuzu içine bırakın ve yaklaşık 3-4 Saat bekledikten sonra bu işlem daha da fazla sürebilir, Mürekkep sızmaya başlayınca
kartuş üzerindeki demir gözenekleri kuru bir kağıt havlu defalarca başka bir bölgeye  silerek tek sıra düzgün bir mürekkep izi olup olmadığını kontrol edin.

Kartuşunuz kullanıma hazır 🙂

2. Damlatma Yöntemi

Kurumuş kartuşunuzu çalışır hale getirmek için öncelikle kağıt peçete ve solüsyon edindikten sonra, Mürekkep kartuşlarını demir gözenekler  yukarı bakacak şekilde düz bir zemine yerleştirin.  Sonrasında demir püskürtme kanallarına üç kez damlatılacak şekilde, solüsyonu kanalın üzerine damlatın.

Bir süre bekleyin ve kartuşunuzu kağıt havlu üzerinde tekrar tekrar baskılama yaparak fazla solüsyonu alın ve kanalın açıldığına ve artık tıkalı olmadığına emin olunca kartuştaki  metal parçayı güzelce silerek yazıcınıza yerleştirin.
Kartuşunuz tam randımanlı çalışmıyorsa bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Kurumuş veya Donmuş Kartuşlarınız tüm denemeleri yapmanıza rağmen çalışmadı ve iyi bir sonuç alamadınız, Üzülmeyin hayatta daha büyük dertlerimiz olmasın aynı üründen Orjinal ve muadil ve tüm baskı ihtiyaçlarınızı günlük kargo çıkışlarıyla ayağına getiren  text toner ürünleri birebir değişim ve Problem yaşanması halinde sorgusuz ücret iade garantildir.

Tükenmez hizmetlerimizden yararlanmanız için, Biz hep buradayız!

Yazıcı Kartuş Nasıl Temizlenir?” te bir düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir